Jak obrać pomarańczę – porady i zastosowanie

Jak obrać pomarańczę - porady i zastosowanie

Kiedy uczysz się, jak obrać pomarańczę, praktyka jest kluczem. Jest kilka technik, których możesz użyć, od Trąbki Cytrusowej do Zestera Cytrusowego. Możesz też używać skórek pomarańczy do odstraszania zwierząt domowych. Oto kilka pomocnych wskazówek i trików:

Trąbka cytrusowa

Użycie trąbki do cytrusów jest korzystne przy wyciskaniu soku z małych owoców cytrusowych. Ten kuchenny gadżet, znany też jako sokowirówka, jest przydatny dla osób, które często muszą wyciskać małe ilości soku. Trąbki do cytrusów można znaleźć w niektórych sklepach z artykułami kuchennymi. Możesz je też zamówić u sprzedawców internetowych. Oto kilka wskazówek, jak wykorzystać trąbkę do cytrusów. Czytaj dalej, by uzyskać więcej informacji.

Trąbka jest wykonana z metalu, ale są też wersje plastikowe. Wybierz metalową trąbkę, ponieważ plastikowa wersja może się łatwo rozpaść. Choć może być łatwiejsza do złamania, powinna być solidna i nie zginać się, gdy znajduje się w owocu. W ten sposób nie pozwoli, by wyciekł z niej sok. Trąbki do cytrusów przechowuj w pozycji pionowej. Możesz też wykorzystać do ich przechowywania przestrzenie w drzwiach lodówki. Gdy już ich użyjesz, przechowuj je czyste i suche w lodówce.

Zester do cytrusów

Zester do cytrusów to przydatne narzędzie do krojenia owoców cytrusowych na cienkie paski lub dłuższe kawałki. Takie paski świetnie nadają się do przyozdabiania potraw, przeplatania świeżego korzenia imbiru i drobnego ścierania skórek cytrusów. Obieraczki do cytrusów utrzymują skórkę cytrusów w miejscu, dopóki nie będziesz gotowy do jej użycia. Zanim zaczniesz skrobać skórkę, pamiętaj, żeby dokładnie umyć i osuszyć owoce cytrusowe. Pamiętaj też, by przed rozpoczęciem pracy zetrzeć środki grzybobójcze czystą ściereczką.

Zester do cytrusów ma nożyk do wycinania gniazd nasiennych i nożyk do robienia dekoracyjnych skrętów. Aby uzyskać najlepszą skrętkę, owiń skórkę cytryny wokół słomki i przymocuj ją szpilkami. Dzięki tej metodzie uzyskasz cytrynowe twisty idealnej wielkości. Pamiętaj, żeby nie przeciąć miąższu lub pestki, kiedy używasz zestera do cytrusów. Po otarciu skórki cytryny można od razu wycisnąć z nich sok lub zamrozić, by zachować ich świeżość.

Aby uzyskać skórkę z cytryny, możesz użyć jednej z kilku maszynek do obierania cytrusów. Tarka to okrągłe narzędzie, które umieszcza się na desce do krojenia. Obieraczka do cytrusów pozwoli Ci uzyskać skórkę bez pestki. Jeśli chcesz być naprawdę fantazyjny, możesz też użyć mikrogranulki lub tarki do sera. Użyj dowolnego narzędzia, ale pamiętaj, żeby używać ostrego noża, bo w przeciwnym razie skończysz z rozbitą skórką cytrusów.

Choć skórki cytrusów są najsmaczniejsze, gdy są świeże, można je zamrozić do wykorzystania w przyszłości. W ten sposób możesz wykorzystać skórkę do wielu różnych przepisów. Kiedy ich używasz, staraj się wykorzystać skórkę przed wyciśnięciem soku. Zdziwisz się, jak wiele smaku można uzyskać ze skórki cytrusów, jeśli przygotujesz ją wcześniej. Te narzędzia do zestruwania cytrusów przydadzą się w kuchni. Jeśli nie czujesz się pewnie, wypróbuj je, a będziesz szczęśliwy, że to zrobiłeś!

Najgorszy sposób na obranie pomarańczy

Najgorszy sposób obierania pomarańczy polega na krojeniu skórki od góry do dołu. Choć może to być wygodne, powoduje też utratę wielu owoców. Poza tym obieranie pomarańczy w ten sposób jest nudne i nieciekawe. Większość osób, które obierają pomarańcze w ten sposób, nigdy nie widziała pomarańczy na oczy. Najłatwiejszym sposobem jest zastosowanie się do powyższych wskazówek. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo obrać pomarańczę, przeczytaj ten artykuł.

Pierwszym krokiem w obieraniu pomarańczy jest zrobienie nacięcia w poprzek skórki. Użyj noża do steków lub ostrego noża do skórek, a następnie umieść nóż pomiędzy skórką a miąższem pomarańczy. Delikatnie przekręć nóż, a skórka pomarańczy powinna oderwać się szeroką spiralą. Ta metoda może wymagać trochę praktyki, ale w ostatecznym rozrachunku jest tego warta. Jeśli szukasz najszybszego sposobu na obranie pomarańczy, to jest to właśnie ten sposób.

Po obejrzeniu filmiku pana Wilsona zrozumiesz, dlaczego stał się on viralem. Mężczyzna trzyma pomarańczę w rękawiczce, gdy ją obiera. Ta metoda nie powoduje zgniecenia cząstki ani wylania się soku. Zamiast tego w kilka sekund usuwa skórkę z pomarańczy, nie tracąc przy tym żadnego soku. I, w przeciwieństwie do metody łyżki, nie sprawia bólu.

Innym prostym sposobem na obranie pomarańczy jest podgrzanie jej w mikrofalówce. Pomarańcza będzie na tyle ciepła, że skórka odskoczy. Wtedy możesz użyć ostrego noża, żeby ją obrać. Metoda z nożem jest łatwa, ale nie pozostawia skórki. Dzięki temu proces będzie bardziej efektywny i nie będziesz musiał zmagać się z lepką skórką lub gorzką pestką. Najgorszym sposobem na obranie pomarańczy jest przekłucie jej kciukami lub nożem. Choć ta metoda może wydawać się najłatwiejsza, pozostawi po sobie jedynie ogromny pasek gorzkiej skory.

Czytaj również:   Jak obrać pieczarki - porady i zastosowanie

Używanie skórek pomarańczy, by trzymać z dala zwierzęta domowe

Skórki pomarańczy nie zawierają żadnych szkodliwych składników. Są jednak trudne do strawienia dla psów. W związku z tym powinieneś obrać owoc, zanim podzielisz się nim ze swoim pupilem. Podobnie koty nie lubią zapachu owoców cytrusowych. To sprawia, że skórki pomarańczy są skutecznym sposobem na trzymanie kotów i psów z dala od roślin domowych. Skórki pomarańczy zawierają olejki cytrusowe, które są nietoksyczne dla kotów i ludzi. Ten repelent można rozsypać wokół roślin, by trzymać zwierzęta z dala od nich.

Koty nie znoszą zapachu skórek pomarańczy. Ponieważ koty robią kupy i oddają mocz na rośliny, umieszczenie wokół nich skórek pomarańczy zniechęci je do ich odwiedzania. Ta metoda jest też skuteczna, jeśli masz kuwetę, bo koty nie będą w stanie ominąć bariery w postaci skórek pomarańczy. Musisz jednak zachować ostrożność, używając skórek pomarańczy, ponieważ bardzo szybko stracą one swój zapach, jeśli pozostawisz je w ogrodzie.

Środek odstraszający koty ze skórki pomarańczy najlepiej sprawdza się w większych ogrodach, na przykład na rabatach kwiatowych. Do użytku na zewnątrz możesz posypać skórki pomarańczy w plastikowej torebce i umieścić je w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak ogród. Jeśli obawiasz się, że koty mogą przypadkowo zjeść skórki, możesz posypać nimi rośliny rozcieńczonym płynem do czyszczenia cytryn lub pomarańczy. Jeśli nie chcesz używać skórek pomarańczy jako środka odstraszającego, możesz też użyć olejku cytrusowego, ale pamiętaj, by dokładnie przestrzegać instrukcji bezpieczeństwa, by przypadkiem nie zabić roślin.

Umieszczenie skórek pomarańczy wokół choinki to świetny sposób, by trzymać koty i psy z dala od świąt. Zapach cytrusów sprawia, że koty i psy boją się choinki i będą jej unikać. Jeśli nie masz w domu skórek cytrusów, rozważ zakup zapachów o smaku owoców cytrusowych. Nie są one toksyczne, ale na pewno nie są jadalne dla kotów. Możesz też posypać choinkę skórkami pomarańczy.

Czyszczenie pojemników na śmieci za pomocą skórek pomarańczy

Jeśli szukasz naturalnego sposobu na czyszczenie pojemników na śmieci, skórki pomarańczy mogą się do tego nadać. Ten owoc cytrusowy zawiera olejki eteryczne, które pomagają usunąć tłuszcz i smary z komory urządzenia. Choć ta metoda wymaga kilku kroków, może też pozostawić w kuchni przyjemny, cytrusowy zapach. Jeśli zastanawiasz się, czy ta metoda sprawdzi się w twoim przypadku, czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak prawidłowo używać skórek pomarańczy w swoim urządzeniu do usuwania śmieci.

Skórki pomarańczy są naturalnym środkiem do czyszczenia pojemników na śmieci. Po prostu zmieszaj skórki pomarańczy z białym octem i pozostaw mieszankę na dwa tygodnie. Przecedź mieszankę do butelki z rozpylaczem i używaj jej w razie potrzeby. Ten przepis działa dobrze na większość urządzeń, choć nie jest zalecany do drewnianych mebli. Jeśli masz bardzo cuchnący zlew, spróbuj wrzucić do niego skórkę pomarańczy, by zmienić zapach w coś przyjemnego.

Skórki cytrusów działają też jako naturalny dezodorant. Po prostu wrzuć je do pojemnika na śmieci i patrz, jak zapach znika! Dobre połączenie octu i sody oczyszczonej tworzy pieniącą się mieszankę i pomoże wyeliminować wszelkie nieprzyjemne zapachy. Po użyciu wypłucz wyrzucone śmieci ciepłą wodą. Dostępne są różne inne środki czyszczące na bazie cytrusów do pojemników na śmieci, w tym popularna marka Glisten. Środek do czyszczenia pojemników na śmieci Glisten DP06N-PB wprowadza przyjemny zapach do wewnętrznych części pojemnika na śmieci.

Innym dobrym sposobem na czyszczenie pojemnika na śmieci jest rozdrobnienie skórki pomarańczy. Strona ze skórką pomarańczy jest przydatna do polerowania srebrnych sztućców, a druga strona może być używana jako środek czyszczący do pojemników na śmieci. Para ze skórki pomarańczowej może też pomóc w usunięciu zaschniętego jedzenia i odświeżeniu zapachów z mikrofalówki. Jest to łatwa i naturalna metoda czyszczenia pojemników na śmieci bez użycia ostrych środków chemicznych. Nie pozwól więc, by Twój śmietnik dłużej cierpiał.

Podobne

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *